Michaela Mitisková vítězkou aquatlonu v Brně

Český pohár v aquatlonu má za sebou druhý z pěti závodů. Poprvé od roku 2016 se Český pohár vrátil do moravské metropole, do bazénu Sportareálu Družstevní a na atletickou dráhu VUT Pod Palackého vrchem, kde v sobotu 6. dubna přivítalo závodníky horké, téměř letní počasí.

A stejně jako minule ve Zlíně dominovali v hlavním závodě na trati 0,4 - 5 km /plavání - běh/ závodníci domácího klubu. V Brně se z vítězství radovali reprezentanti Filip Tlamka s Alžbětou Hruškovou, zástupci pořadatelského Brno Triatlon Teamu.

Startovalo se na různě dlouhých tratích přiměřených věku závodníků od 8 let výše.

Do plavecké části startovali aquatlonisté netradičním způsobem. Skok z bloku tentokrát nahradil start z vody a start běhu intervalovým způsobem dle odstupů po plavecké části nahradil start hromadný.

Třebíčský oddíl triatlonu měl i zde početné zastoupení. Mezi juniorkami zvítězila na trati  0,4-3 km časem 16:01 min. Michaela Mitisková. Po plavecké části figurovala na čtvrtém místě, ale výborným během se probojoval k vítězství. Mezi ml.žáky doběhl na 17.místě Kristián Kuchař a 19tý byl Šimon Bednář. St.žák Martin Kalda dokončil na 4.místě. V dorosteneckých kategoriích byla Nikola Vodová 5., Nela Bednářová 10., Adéla Kuchařová 12., Daniel Oborný 9. a Jan Voda 11tý. Junior Václav Vostal doběhl na 9. místě a juniorka Šárka Kratochvílová 4. Mezi muži nad 60 let obsadil 4.místo Petr Mejzlík.

Český pohár v aquatlonu pokračuje již příští neděli 14. dubna a bude se závodit v Příbrami.