Český pohár v aquatlonu zahájil

Pohárová sezona otevřela svou bránu ve Zlíně, kde se v neděli 3. března konal první závod Českého poháru v aquatlonu pro rok 2024. První část závodu se odehrála v bazénu Lázní Zlín, kde se plavalo 400 metrů. Běžecká část o délce 5 km se uskutečnila na přilehlém Atletickém stadionu mládeže. Mladší kategorie měly délky tratí přizpůsobeny věku, od juniorů absolvovali závodníci již zmíněné objemy.

V početném startovním poli měl své zastoupení oddíl triatlonu TJ Spartaku Třebíč. Mladší žákyně Sára Oborná a Nela Mitisková obsadily 4.resp. 9.místo. Starší žák Matyáš Večeřa doběhl na 4. místě, dorostenec Daniel Oborný obsadil 8.místo a dorostenky Lucie Mitisková a Nikola Vodová doběhly za sebou /7. a 8.místo/. Mezi dospělými v kat.20-29 let doběhla devátá Eliška Maloušková. Stanislav Mitiska v kat.50-59 let obsadil 4. místo a v kat nad 60 let doběhl na 3.místě Petr Mejzlík.
     Zlínský závod ovládli triatlonisté domácího klubuŠimon Koblížek a Michaela Štěrbová.
Celý seriál má 5 zastavení. Boj o celkové vítězství bude pokračovat 6. dubna v Brně. Následují v týdenních intervalech Příbram, Praha a celý pohár vyvrcholí Mistrovstvím ČR v Českých Budějovicích.