ČT Author cup 2019

ČT Author cup 2019 s třebíčskou triatlonovou stopou

Posledním velkým závodem letošní bikerské sezóny je již každoročně oblíbený sportovní podnik v Jizerských horách. Koná se na tratích lyžařské Jizerské 50ky, v krásných zákoutích jizerskohorských lesů, kdy na 68mi km projedete podstatnou část tohoto krásného pohoří.

Letošního ročníku se zúčastnila i malá skupinka bikerů z Třebíče. Její součásti byli i dva členové oddílu triatlonu TJ Spartak Třebíč. A mezi 2785 účastníky se neztratili. Velkého úspěchu dosáhl především Jakub Auf. V závodě, který byl zatím jeho nejdelším počinem, si nevedl špatně a cílem projel v čase 2:46:42. To znamenalo 19. místo v kategorii MJ a 547. místo v pořadí celkovém. Martin Hanáček dokončil závod ve stejném čase, v kategorii MB dojel na místě 239.

Velkým úspěchem obou je, že si na příští rok vyjeli první startovní vlnu. Což dává šanci na lepší výsledek pro rok 2020, protože letošní závod jeli z vlny číslo 5 (vln bylo celkem 6 po 500 až 600 závodnících).

Celkovým vítězem závodu se stal Martin Stošek v čase 1:56:44.