Další úspěch Petra Mejzlíka, tentokrát na Sardinii

V neděli 17.4.  se vrátila výprava z Vysočiny, jejímž členem byl také Petr Mejzlík /TJ Spartak Třebíč/ ze závodu na jihu Sardinie /Itálie/. Ve městě Chia se odstartoval závod, kterým byla zahájena triatlonová sezóna v Evropě. Triatlon s názvem CHIA LAGUNA HALF TRIATHLON 2016 s objemy 1,9-85-21 km se konal v sobotu 16. dubna a na start se postavilo 252 jednotlivců a 51 štafet. Poměrně rozbouřené Středozemní moře dávalo tušit, že nepůjde o jednoduchý závod. Zvlněná cyklistická část /asi kilometrové převýšení/ a závěrečný běh na slunci /naštěstí foukal silný vítr/ prověřily důkladně připravenost startujících na letošní sezónu.
     Petr Mejzlík zvítězil kategorii 55-59 let časem 5:44,43 h /celkově 112./před Andrewem Pidduckem /5:54,57 h/ z Anglie a domácím Raffaelem Antonazem /6:29,20 h/.
     Vítězi závodu se stali Slovinec Matic Modic v čase 4:05,47 h a domácí Dogana Martina v čase 4:41,18 h.