Medaile z triatlonových Račic

Račická Labe arena o víkendu 24. a 25. srpna hostila předposlední letošní závod Českého poháru v krátkém triatlonu. Jako první odstartovaly své závody děti, po nich pak přišli na řadu dospělí závodníci, které čekal závod v super sprintu – nejprve rozjížďky s intervalovým startem, poté stíhačka dle rozestupů z prvního závodu. Pokaždé na distancích 0,4 – 10 – 2 km.

Početné zastoupení od nejmladších po nejstarší uzávodníky měl v závodech oddíl triatlonu TJ Spartaku Třebíč. Mezi ml.žáky obsadil 15.místo Šimon Bednář a 22. Kristián Kuchař. St.žák Matyáš Večeřa doběhl na 8.místě a 24. doběhl dorostenec Jan Voda. Nejlepšího výsledku dosáhla dorostenka Lucie Mitisková, která obsadila v silné konkurenci 3. místo. Za ní následovaly Nikola Vodová /8./, Adéla Kuchařová /11./, Nela Bednářová /12./ a Markéta Dvořáková /16./. Juniorka Šárka Kratochvílová obsadila 5. místo a junior Václav Vostal doběhl na 13. místě. Mezi muži 50-59 let obsadil 5.místo Stanislav Mitiska a v kat.nad 60 let doběhl na 4.místě Petr Mejzlík.

Triatlon Fest Račice patřil opět k nejlépe obsazeným triatlonových závodů v Česku a z vítězství se radovali olympionička Petra Kuříková a Jan Volár. Český pohár bude zakončen zářiovým závodem v Karlových Varech.