Medailová umístění v ČP triatlonu

Triatlonový Český pohár pro rok 2024 je u konce. Tečku za ním udělal triatlonový festival v Karlových Varech. Pro zařazení závodníků do výsledkových listin musela být splněna podmínka nejlepších bodových zisků z minimálně 3, maximálně však 4 závodů. Ty se uskutečnily od května do září postupně ve Zlíně, Pardubicích, Trutnově, Příbrami, Konopišti, Táboře, Žilině, Račicích a Karlových Varech. Triatlonový oddíl TJ Spartaku Třebíč měl zastoupení ve všech zmíněných destinacích a tomu odpovídají i umístění v rámci ČP. V soutěži týmů obsadil 4. místo za takovými triatlonovými "velmocemi" v pořadí od 1. místa - Plzeň, Zlín a Praha.
 Ve věkových kategoriích se na stupně vítězů dostali Lucie Mitisková, která obsadila 2. místo mezi dorostenkami a mezi muži 50-59 let získal 3.místo Stanislav Mitiska. Ještě mezi dorostenkami obsadily postupně Nikola Vodová, Nela Bednářová, Adéla Kuchařová a Markéta Dvořáková 6., 8., 9. a 10. místo. Mladší žáci Šimon Bednář a Kristián Kuchař obsadili 18.resp. 21.místo. Mladší žákyně Sára Oborná a Kateřina Mrákotová se vešly do první desítky na 8. a 9. místo. Starší žáci získali 10., 16. a 17. místo v pořadí Matyáš Večeřa, Jan Auf a Martin Kalda. Dorostenec Dan Oborný obsadil 27.místo a junior Václav Vostal získal 10. místo. Juniorky Šárka Kratochvílová a Michaela Mitisková obsadily 5.resp. 6. místo. V kat. 40-49 let mezi ženami obsadila Jana Kuchařová 4. místo a Ondřej Vrba mezi muži 7. místo. V kat. nad 60 let získal 4. místo Petr Mejzlík.
     Do celkového pořadí ČP promluvily významně v kategorii žen právě dorostenky, které se do první desítky dostaly hned tři. Na 5.místo se prosadila Lucie Mitisková, na 9. a 10. místě skončily Nikola Vodová a Nela Bednářová.
     Posledním významným závodem u nás bude v říjnu tradičně pro oddíl triatlonu úspěšné MČR v duatlonu v Žamberku.