TJ Spartak Třebíč
Aktuality

Triatlonové medaile z MČR

Nejtalentovanější triatlonisté z Evropy i z Česka zamířili na jih Čech, kde se v neděli 28. července konal Táborský triatlonový festival. Jeho součástí byly závody Evropského poháru juniorů. Na něm se představili nejen elitní čeští reprezentanti, ale také talentovaní triatlonisté z celého světa. Na start se totiž postavili olympijské naděje i mimo Evropu, např. z Mexika, Argentiny či Spojených států amerických.

V tomto závodě měl oddíl triatlonu TJ Spartaku Třebíč své zastoupení v Lucii Mitiskové. Její vydařený výkon ji posunul mezi juniorkami do první třicítky, konkrétně na 29.místo. Evropský pohár ovládli Francouzi Pao Millo a Lucile Merrienová.

V dopoledním programu se přestavily mládežnické kategorie. Početné zastoupení třebíčských triatlonistů přineslo medaile. O ně se zasloužily na trati 0,75-20-5 km v kategorii dorostenek 2. místem Nela Bednářová a 3. Nikola Vodová. Čtvrté místo obsadila Adéla Kuchařová a na 6.místě doběhla Markéta Dvořáková. Mezi staršími žáky /0,4-12,3-3,33 km/ těsně pod stupni vítězů se umístil Matyáš Večeřa, 11.místo obsadil Martin Kalda a 13.místo Jan Auf. Ve stejné kategorii dívek doběhla na 14.místě Ela Moudrá. A mezi mladšími žáky dokončil trať 0,25-8,3-1,66 km na 15. místě Šimon Bednář.

A na závěr programu odstartovalo Mistrovství ČR všech kategorií /20+/ a absolutního pořadí. Po 750 m plavání v rybníce Jordán následovalo 20km cyklistiky a 5 km běhu. A ani zde oddíl triatlonu nevyšel naprázdno. V kat. mužů 60+ se mistrem ČR stal Luboš Hála /1:17,40 h/ a 3. místo obsadil Petr Mejzlík /1:22,25 h/. V kat. 50-59 let doběhl na 5.místě  Stanislav Mitiska /1:09,46 h/ a mezi ženami 40-49 let obsadila 5.místo Jana Kuchařová 1:24,19 h/. V soutěži týmů skončili triatlonisté na 5.místě.

Tituly mistrů ČR v celkovém pořadí získali Radim Grebík /53:07 min/ ze Zlína a Dana Přikrylová z Plzně.