V Žamberku na MČR v duatlonu pro nás pět medailí, družstvo druhé

Víkendové Mistrovství ČR v duatlonu v Žamberku tradičně uzavřelo úspěšnou triatlonovou sezónu. Slunečné počasí přilákalo do zámeckého parku nebývalou konkurenci přes 300 závodníků.

Nejprve proběhly žákovské závody a poté v 11 hodin vystartovalo kolem 150 závodníků na trať 5 km běh, 20 km kolo a 3 km běh. Celkem jsme získali 5 medailí. První stříbrnou získal v žákovském závodě Šimon Bednář. Parádní výkon podal Dan Oborný a zaslouženě bral bronzovou v dorosteneckém závodě. Stejně tak i Lucie Mitisková v závodě dorostenek. Čtvrtou medaili dne (a také celkově svoji čtvrtou z duatlonových mistrovství) získal Matěj Března v závodě juniorů (stříbro) a poslední medailí byla stříbrná pro Spartak v hodnocení družstev. Smůlu měla Michaela Mitisková, která běžela na třetím místě v ženském závodě, ale první tři ženy byly diskvalifikovány pro zkrácení závodu. To paradoxně pomohlo její sestře k posunu na bronzovou příčku. Z pátého místa dorostenek byla diskvalifikována i Šárka Kratochvílová pro nezastavení v penalty boxu. Silně obsazenou jsme měli kategorii staršího žactva, kdy všech šest našich závodníků se umístilo do dvanáctého místa.

žáci 10-11 : 2) Šimon Bednář
žáci 12-13 : 10) Kristián Kuchař
žákyně 12-13 : 6) Sára Oborná
žáci 14-15 : 6) Matyáš Večeřa, 9) Martin Kalda  12) Jan Auf
žákyně 14-15 : 4) Nela Bednářová  5) Nikola Vodová  7) Adéla Kuchařová
dorostenci : 3) Dan Oborný  14) Václav Vostal
dorostenky : 3) Lucie Mitisková  5) Šárka Kratochvílová - DSQ
junioři : 2) Matěj Března  7) Jakub Auf